xtreme fitness ostrowiec

W połowie grudnia został otwarty 20 klub franczyzowej sieci klubów Fitness – Xtreme Fitness Gyms. Na temat oferty, lokalizacji, przewidzianych atrakcji, rozmawiałam podczas otwarcia, z Managerem klubu w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Serdecznie dziękuję za możliwość przeprowadzenia wywiadu w tak gorącym okresie, jakim jest otwarcie klubu.Wybrał Pan model franczyzowy, który zaoferowała sieć Xtreme Fitness Gyms. Skąd wziął się pomysł na swój klub fitness?

Od dawna interesuję się sportem (6-7 lat). Zawsze marzyłem o tym, żeby mieć swoją własną siłownie. Po powrocie z zagranicy marzenie stało się bardziej realne. Wraz ze swoim wspólnikiem Łukaszem zdecydowaliśmy, że otworzymy swój klub fitness. Byliśmy bardzo zadowoleni z oferty, którą dostaliśmy od Pana Łukasza Dojki, który pomógł nam nasz plan urzeczywistnić. Co do samej lokalizacji, Ostrowiec Świętokrzyski jest świetnym miejscem na tego typu działalność. Klub położony jest w nowej galerii. Klubowicze mają dostęp do parkingu. W okolicy jest bardzo mało konkurencji. Brakowało tu siłowni z prawdziwego zdarzenia. O tym, że dokonaliśmy słusznego wyboru, świadczy duże zainteresowanie mieszkańców. Zwłaszcza ustawienie strefy cardio z dostępem do panoramy miasta, robi duże wrażenie.

W klubie brak jest długoterminowych umów. W jaki sposób chcą Państwo przekonać klientów, żeby przedłużali członkostwo?

Wydaje nam się, że nasza oferta jest konkurencyjna. Oddajemy do użytku mieszkańcom Ostrowca największą ilość sprzętu w bardzo przystępnej cenie. Do dyspozycji są zajęcia grupowe, konsultacje z trenerem personalnym, który pokaże w jaki sposób trenować. Dodatkowym atutem jest najlepsza w mieście obsługa klienta. Cały czas szkolimy się w jaki sposób właściwie podejść do klienta oraz sprawić, żeby czuł się komfortowo.

Co Państwa wyróżnia na tle konkurencji?

Tak jak wspominałem wcześniej:
– lokalizacja,
– wysokiej klasy sprzęt, m.in firmy Matrix,
– zajęcia fitness w cenie karnetu,
– miła obsługa,
– przy zapisie klient otrzymuje 30 minut konsultacji z trenerem. Dzięki temu czuje się zaopiekowany i wie w jaki sposób się odnaleźć w nowym miejscu. Trener wprowadza klienta na teren siłowni, pomaga nawiązać relacje i pokazuje obsługę maszyn.

Na jakie atrakcje mogli liczyć klienci podczas otwarcia klubu?

Podczas otwarcia, potencjalni klienci mogli liczyć na specjalną cenę karnetów. Przedłużyliśmy ofertę przedsprzedażową na ten dzień. Dodatkowo w klubie było przygotowanych wiele atrakcji: katering dietetyczny, fit ciasta, konkursy, pokazy zajęć fitness, prezentacja centrum rehabilitacji, Uczestnicy mogli zrobić badanie stóp. Dodatkowym punktem wydarzenia był tort. Jako klub idziemy w prozdrowotną formę aktywności. Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy z lokalnymi firmami.

 

 

 

 

 

 

Czy będą Państwo stawiać na integracje klubowiczów?

Jak najbardziej. Planujemy różnego rodzaju eventy oraz akcje motywacyjne. Będziemy wyróżniać najbardziej aktywne osoby. Marketing Xtreme Fitness Gyms wspiera nas w rozmaitych pomysłach. Jak tylko minie etap związany z otwarciem, ustalimy plan działań przewidziany dla klubu. Planujemy być widoczni w środowisku lokalnym, wychodzić z inicjatywą w imię idei promowania aktywności fizycznej.