Łukasz Dojka CEO Xtreme Fitness Gyms

Na temat podsumowania roku 2018 w branży fitness rozmawiamy z CEO Xtreme Fitness Gyms – Łukaszem Dojką,

Ważne wydarzenie, które wpłynęło na rozwój firmy w 2018 roku?

Wydarzeniem, które w znaczący sposób wpłynęło na rozwój firmy, było zdecydowanie otwarcie drugiego klubu w Tarnowie (19 klub sieci Xtreme Fitness Gyms). Wraz z otwarciem siłowni, zadecydowaliśmy, że w budynku będą się mieścić nasze centralne biura, head office oraz sale konferencyjne. Nasz zespół został powiększony o 1/2 pracowników, co w dużym stopniu wpłynie na dalszą ekspansję.

Zrealizowane projekty w 2018 roku, którymi warto się pochwalić?

Są to z pewnością kluby, które otworzyliśmy w 2018 roku, podpisane lokalizacje, w których otworzą się nowe kluby, a także procesy związane z usprawnieniem działań i komunikacji wewnątrz firmy.

Problemy w branży fitness, które stanowią obecnie największe wyzwanie dla klubów fitness. Jak sobie Państwo z nimi radzą?

Popularność branży przyczynia się do tego, że kluby fitness, bardzo często otwierają inwestorzy, którzy nie mają styczności z branżą i traktują ten biznes jako dodatkowe źródło dochodu. Wyobrażają sobie ten biznes, jak samoobsługowy,a tutaj konieczne jest stu procentowe zaangażowanie. Wiemy to na podstawie wieloletniego doświadczenia w prowadzeniu klubów fitness w Polsce i za granicą.

Prognozowane trendu rozwoju w branży fitness w 2019 roku?

Branża będzie się zdecydowanie rozwijać. Kluczowi gracze na rynku będą kontynuować ekspansję, a  produkt będzie bardziej dostępny. Ceny karnetów staną się coraz bardziej przystępne, a procent wskaźniku penetracji nadal będzie rosnący. W najbliższych kilku latach, przewidujemy, że ilość polaków trenujących w klubach fitness wzrośnie o kilka procent. Nawiązując do planów naszej sieci,w roku 2019 otworzymy około 12 nowych lokalizacji, a w roku 2020 będzie to 15 – 20 lokalizacji.

Dziękujemy i życzymy samych sukcesów!