Xtreme Fitness Gyms — sieć siłowni i klubów fitness — świętuje swoje 7. urodziny. Dynamiczny rozwój sprawił, że sieć może pochwalić się liczbą 30 lokalizacji w całym kraju. – Naszym celem jest stanie się najbardziej rozpoznawalną marką klubów fitness w Polsce – mówi dla Retailnet.pl Łukasz Dojka, Prezes Zarządu XF Franchise Sp. z o.o., która jest właścicielem sieci w Polsce.

Xtreme Fitness Gyms rozpoczęło swoją działalność w 2012 roku, kiedy to otwarto pierwszy klub w Tarnowie. Kolejne lata przyniosły dynamiczny rozwój firmy. – W latach 2012- 2016 powstało 10 klubów. Mamy końcówkę 2019 roku, a na koncie sieci jest już 30 klubów – mówi Łukasz Dojka, Prezes Zarządu XF Franchise Sp. z o.o.

Założenia ekspansji są wyjątkowo ambitne. – Plan 100+ oraz 200+ zakłada otworzenie spektakularnej liczby klubów i tym samym stanie się najbardziej rozpoznawalną marką klubów fitness w Polsce – podkreśla Łukasz Dojka.

Wraz z powstawaniem kolejnych klubów oraz dołączaniem kolejnych wspólników i pracowników sieci, zrodził się plan dotyczący stworzenia unikatowego modelu franczyzowego. Drobiazgowa analiza lokalnego rynku i stworzenie klubu „szytego na miarę” pozwala zachować niskie koszty utrzymania. Wszystkie kluby charakteryzują się maksymalnym wykorzystaniem każdego metra kwadratowego powierzchni oraz odpowiednio dobranym sprzętem umożliwiającym klientom osiąganie ich sportowych celów.

Dedykowane systemy

Rozwój modelu franczyzowego oraz sprawne funkcjonowanie klubów umożliwiły dedykowane narzędzia, nad którymi prace prowadzone były od samego początku powstania firmy. Stworzono systemem zarządzającym GymOS, który stał się milowym krokiem w rozwoju sieci. Franczyzobiorcy zyskali skuteczne narzędzie, które w optymalny sposób pozwala zarządzać dowolną liczbą klubów fitness.

Kolejnym narzędziem jest matryca zadań, która pomaga w planowaniu, podejmowaniu i nadzorowaniu wszystkich działań związanych z prowadzeniem klubu. Umożliwiła ona rozwój sieci i skuteczne otwieranie kolejnych klubów, zarówno własnych, jak i franczyzowych.

Liczby, lokalizacje, plany

Obecnie sieć liczy 29 klubów, 9 klubów to kluby własne, natomiast 20 to kluby franczyzowe. Aktualnie kluby zlokalizowane są w następujących miastach: Białogard, Brzesko, Bytom, Chorzów, Chrzanów, Częstochowa, Dąbrowa, Gliwice, Jastrzębie, Jasło, Krosno, Kędzierzyn, Nowy Sącz, Nowy Targ, Ostrowiec, Pawłowice, Przemyśl, Płońsk, Radomsko, Ruda Śląska, Rybnik, Skawina, Sochaczew, Sosnowiec, Szczytno, Tarnowskie Góry, Tarnów, Wadowice. Kluby otwierane są także w centrach handlowych, m.in. w Odrzańskich Ogrodach w Kędzierzynie i Galerii Skawina w Skawinie.

Aby zostać franczyzobiorcą Xtreme Fitness Gymsm trzeba przede wszystkim współgrać z misją i wizją marki oraz jej wartościami. Proces przystąpienia do sieci jest wieloetapowy i wymaga dostosowania przyszłego klubu do szeregu standardów i zasad panujących w sieci. W każdym miesiącu, w siedzibie firmy w Tarnowie, organizowane są prezentacje franczyzowe dedykowane potencjalnym inwestorom, którzy myślą o otwarciu własnego klubu fitness pod marką Xtreme Fitness. Prezentacje w szczegółowy sposób wyjaśniają zasady funkcjonowania sieci, zakres inwestycji, stopień i czas jej zwrotu.

 

Materiał przygotowany przez SCF.