26 października br. sieć Xtreme Fitness Gyms otworzyła swój 29 klub, tym razem w Galerii Radomsko. Lokalizacja jest wyjątkowa z kilku powodów. Galeria funkcjonuje na terenie byłego zakładu Metalurgia. Miejsce z wyraźnie zachowaną przeszłością jest ciekawą alternatywą dla dominującego trendu we współczesnej architekturze.

Zagospodarowanie budynków poprodukcyjnych Metalurgii przyniosło spektakularne efekty. W galerii powstało wiele miejsc, w których mieszkańcy Radomska mogą nie tylko zrobić zakupy, ale także skorzystać z różnorodnych usług oraz znaleźć odpowiednią strefę na wypoczynek. Okolica Galerii Radomsko zyskała miejsce z niepowtarzalnym charakterem, które ma spore szanse na stanie się ważnym miejscem życia lokalnej społeczności.

Historyczne miejsce na mapie Radomska

Konserwator zabytków czuwał nad wszelkimi pracami, a efekt jego współpracy z właścicielem obiektu jest imponujący. We wnętrzu galerii na każdym kroku czuć ducha minionych czasów. Wiele elementów konstrukcyjnych zostało zachowanych i stanowi ukłon w stronę przeszłości, a także cieszy oko odwiedzających gości. Czerwona cegła dominuje w wystroju, a wysoki komin przed budynkiem stanowi znak rozpoznawczy tego miejsca.

Szef spółki, która administruje galerią, zdecydował się na wynajem powierzchni pod klub fitness sieci Xtreme Fitness Gyms, tym samym podejmując długoletnią współpracę z siecią siłowni. Tym samym sieć zyskała klub usytuowany w wyjątkowym miejscu, a mieszkańcy radomska profesjonalną siłownię i klub fitness.

Klub z rozmachem

Klub w Radomsku jest pierwszym klubem sieci wyposażonym w salę do pole dance. Klub posiada różnorodne strefy treningowe, sale fitness i sprzęt renomowanych firm. Jest to miejsce pod wieloma względami wyjątkowe, a wszystko za sprawą zachowanej historii obiektu. Sporo elementów z dawnego wystroju wciąż można zobaczyć, odwiedzając klub. Zaskakiwać może np. ogromny hak, który dawniej służył do wyciągania tzw. surówki hutniczej z pieca metalurgii. Liczne przeszklenia, także w podłodze, w połączeniu z  czerwoną cegłą tworzą oryginalny klimat miejsca.

Historia obiektu łączy się z jego nowym przeznaczeniem, na każdym kroku czuć jednak ducha minionych czasów, co jest niewątpliwą zaletą tej lokalizacji.